EN - NL
A+ A-
Categories Menu

Over ons

D-SCOPE is een internationale onderzoeksgroep die onderzoekers verenigt van de Vrije Universiteit Brussel, Katholieke Universiteit Leuven, Universiteit Antwerpen, Universiteit Maastricht en de Hogeschool Gent. Dit multidisciplinair team doet innovatief onderzoek naar kwetsbaarheid bij ouderen en brengt inzichten samen vanuit de sociale gerontologie, agogische wetenschappen, neuropsychiatrie, neuropsychologie en huisartsgeneeskunde.

D-SCOPE doet aan Strategisch BasisOnderzoek dat theoretisch onderbouwd maar ook sterk praktijkgericht is en wil specifieke interventies en hulpmiddelen aanreiken die gedragen worden door en ontstaan vanuit de dagdagelijkse (praktijk)ervaring.

De specifieke onderzoeksthema’s zijn: ‘ontwikkeling van een kwetsbaarheidsbalansinstrument’, ‘mantelzorg van kwetsbare ouderen’, ‘zorgzame sociale omgeving’, ‘zorgmodellen’, preventieve huisbezoeken bij kwetsbare ouderen’, ‘vroegdetectie van de ziekte van Alzheimer’, ‘psychologische kwetsbaarheid en levenskwaliteit’.

Projectcoördinatie

Prof. dr. Liesbeth De Donder – Liesbeth.De.Donder@vub.be Vrije Universiteit Brussel

Prof. dr. Eva Dierckx – Eva.Dierckx@vub.be Vrije Universiteit Brussel

Promotoren

Prof. dr. Peter Paul De Deyn – peter.dedeyn@ua.ac.be Universiteit Antwerpen

Prof. dr. Jan De Lepeleire – Jan.Delepeleire@med.kuleuven.be Katholieke Universiteit Leuven

Prof. dr. Nico De Witte – Nico.DeWitte@hogent.be Hogeschool Gent en Vrije Universiteit Brussel

Prof. dr. Sebastiaan Engelborghs – Sebastiaan.Engelborghs@uantwerpen.be Universiteit Antwerpen

Prof. dr. Tinie Kardol – mjmkardol@hotmail.com Vrije Universiteit Brussel

kempen_ruud

Prof. dr. Ruud Kempen – g.kempen@maastrichtuniversity.nl Maastricht University

Prof. dr. Brigitte Schoenmakers – birgitte.schoenmakers@med.kuleuven.be Katholieke Universiteit Leuven

Prof. Dr. Jos Schols (J.M.G.A.) – jos.schols@maastrichtuniversity.nl Maastricht University

Prof. Dr. Dominique Verté– Dominique.Verté@vub.be Vrije Universiteit Brussel

zijlstra_rixt

Prof. dr. Rixt Zijlstra – r.zijlstra@maastrichtuniversity.be Maastricht University

Onderzoekers

Dra. Ellen De Roeck – Ellen.deroeck@uantwerpen.be Universiteit Antwerpen

Drs. Daan Duppen – Daan.Duppen@vub.be Vrije Universiteit Brussel

Drs. Bram Fret – Bram.Fret@vub.be Vrije Universiteit Brussel

Dra. Lieve Hoeyberghs – lieve.hoeyberghs@hogent.be Hogeschool Gent

Dra. Deborah Lambotte – Deborah.Lambotte@vub.be Vrije Universiteit Brussel

Drs. Michaël Van der Elst – Michael.VanderElst@kuleuven.be Katholieke Universiteit Leuven

Dra. Anne van der Vorst – a.vandervorst@maastrichtuniversity.nl Maastricht University

 

Onderzoeks- en valorisatiecoördinator

Dr. An-Sofie Smetcoren – An-Sofie.Smetcoren@vub.be Vrije Universiteit Brussel

avatar-blank

Sylvia Hoens – Sylvia.Hoens@vub.be Vrije Universiteit Brussel